Sociální média článek

8 důvodů, proč Vaše firma potřebuje sociální marketing

Pamatujete si, jak ICQ válcovalo všechny ostatní komunikační kanály? Už je to dávno, že?
Do popředí se dostávají nové platformy. Jedna však zůstane nejsilnější ještě dlouhou dobu: Facebook. Dalším fenoménem se stává Instagram, který je s Facebookem propojen.

Nová data, které byla odhalena Facebookem a výzkumy třetích stran, ukázala, jak obrovskou roli hraje Facebook v našich každodenních životech. Platforma pyšnící se bílým „efkem“ na modrém podkladu je zkrátka ohromující. Zeptejte se sami sebe: Jak dlouhou dobu denně vlastně trávím na Facebooku? Jak dlouho tam tráví moji kamarádi, nebo moje děti?

Nová data, které byla odhalena Facebookem a výzkumy třetích stran, ukázala, jak obrovskou roli hraje Facebook v našich každodenních životech. Platforma pyšnící se bílým „efkem“ na modrém podkladu je zkrátka ohromující. Zeptejte se sami sebe: Jak dlouhou dobu denně vlastně trávím na Facebooku? Jak dlouho tam tráví moji kamarádi nebo moje děti?

Je tedy nejen skvělým nástrojem pro zábavu a komunikaci, ale také BYZNYS!

Zde je 8 faktů, které vaše firma prostě musí vědět:

1. 400 milionů uživatelů a počet stále roste!
Facebook nedávno zveřejnil, že počet jeho uživatelů překročil hranici 400 milionů. To by z Facebooku dělalo třetí! největší stát světa.

2. Více než 4,5 milionu uživatelů v České republice
Vidíte ten marketingový potenciál, který se zde skrývá? Není pochyb o tom, že toto číslo neustále poroste a tím se zvýší i počet vašich potenciálních klientů. Naopak nahoru půjde i konkurence ve vašem odvětví. Je tedy třeba začít co nejdříve!

3. Pokročilí uživatelé stráví na Facebooku v průměru 55 minut denně
Necelá hodina denně. Na Facebooku… To je dost času věnovaného sociální síti. Jak může vaše firma zaujmout tyto potenciální zákazníky? O to už se, ve většině případů, starají marketingové agentury.

4. Facebook využíva přes 60 milionů firem, z toho 4 miliony k inzerování
Tato statistika mě celkem zarazila. Pouze 4 miliony z 60-ti inzerují? Jejich chyba. Pokud i vy chcete nastartovat své podnikání novým směrem, začněte inzerovat na sociálních sítích!

5. Instagram hlásí již přes 500 tisíc inzerentů!
To znamená zdvojnásobení počtu za poslední půlrok! Bylo by chybou nezachytit tento trend a přicházet o stovky či tisíce zákazníků.

6. Lidé na sociálních sítích milují zábavu!
Kdo by se nešel na Facebook nebo Instagram pobavit? Ta firma, která umí spojit zábavu a marketing většinou dominuje a dobře prodává své služby nebo produkty.

7. Zviditelnění vaší značky
Sociální sítě jsou skvělou příležitostí k tomu, dostat vaši službu, produkty, myšlenky, nápady a fakta k novým a potenciálním zákazníkům. Nejprve je však třeba vybudovat si u fanoušků důvěru, komunikovat s nimi a ukázat, že by se měli stát právě vašimi pravidelnými klienty.

8. Jasná návratnost investice
Díky pokročilým metrikám na sociálních sítích můžete dobře zjistit, jaký vliv mají sociální sítě na ziskovost vaší firmy.

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *